БЕРЕЖІТЬСЯ ПІДРОБОК!

«У цьому світі немає майже нічого, щоб хтось не зміг би зробити трохи гірше і продати трохи дешевше, і люди, які орієнтуються тільки на ціну, стають заслуженою здобиччю подібних ділків. Безглуздо платити дуже багато, але ще гірше платити дуже мало. Якщо ви платите занадто багато, ви втрачаєте якусь суму. І все. Якщо ж Ви платите замало, то іноді Ви втрачаєте все, тому що куплена річ не може виконати свого завдання. Закони економіки не дозволяють отримати щось цінне задешево. Якщо Ви вирішуєте на користь найдешевшої пропозиції, Ви повинні враховувати і ризик, на який Ви йдете. А якщо Ви на нього йдете, то у Вас достатньо грошей, щоб заплатити і за щось краще.»

Джон Раскін (1819-1900).


На превеликий жаль, останнім часом в Інтернеті значно збільшилася кількість так званих «віртуальних постачальників» програмного забезпечення та інформаційних ресурсів «всіх фірм та народів». Найчастіше, це просто сторінка зі стільниковим телефоном та/або бланком замовлення.

З огляду на те, що податків платити не треба (реєстрація в податковій інспекції — це не для них), витрат на офіс немає (як немає і самого офісу, куди можна було б звернутися у разі потреби), жодної відповідальності за якість вони не несуть і гарантій не надають (говорити про ліцензії та сертифікати в цьому випадку навіть не доводиться, тому що весь софт та інформаційні ресурси викрадені), а для роботи достатньо мати комп’ютер та Інтернет, можна знижувати ціни до неподобства.

Найчастіше, це «постачальники» з віддалених обласних та районних центрів, які через свою віддаленість від Києва, та значно нижчий прожитковий мінімум, згодні розпродавати всі за цінами, які не йдуть у жодне порівняння з реальними витратами та цінами розробників та офіційних постачальників цих інформаційних продуктів та технологій.

Отже, перш ніж звертатися до послуг сайту того чи іншого такого «постачальника», ми Вам рекомендуємо з’ясувати, чи стоїть за його вивіскою в Інтернеті реально існуюча організація, яка діє на законній підставі.


Відповідно до рішення колегії Держбуду України від 24.12.04 № 169 «Про результати перевірок у 2004 році суб’єктів господарювання, що отримали ліцензії в Держбуді України», введеного в дію наказом Держбуду України від 24 січня 2005 р. № 19 передбачено:

«2.5. Перевірку можливості використання суб’єктами господарювання програмних засобів, баз даних інформаційних ресурсів на машинних носіях здійснювати на підставі документального підтвердження легального їх придбання.»